МУЭ-ээс эрхлэн гаргадаг Дүрслэх урлаг сэтгүүлийн 8-р сарын дугаар хэвлэгдэн гарлаа.

Тус сэтгүүлд "НҮҮДЭЛЧИН" ДЭЛХИЙН СОЁЛЫН ФЕСТИВАЛЬ – 2024” тухай Г.Занабазарын Нэрэмжит Дүрслэх Урлагийн Музейн захирал П.Байгалмаатай ярилцсан ярилцлагыг сонирхон уншаарай.

8 дугаар сарын дугаарт Монгол-Герман уран бүтээлчдийн хамтарсан үзэсгэлэн Монгол болон ХБНГУ-ын дипломат харилцааны 50 жилийн ойг тохиолдуулан Г.Занабазарын Нэрэмжит Дүрслэх Урлагийн Музейд Зэйгэнев болон Хөх Нар Монголын Орчин Үеийн Урлагийн Төвийн хамтарсан “2day in Mongolia” үзэсгэлэн, НҮБ-ын Хөгжлийн хөтөлбөрийн зүгээс Монгол Улсын ногоон эдийн засгийн шилжилтийн хэтийн төлөвийг тодорхойлж, боломжит хувилбаруудыг судлах зорилготой "Ногоон эдийн засгийн шилжилт: Ирээдүйн төлөвийг төрийн удирдлагад харгалзах нь" сэдэвт бодлогын хэлэлцүүлэг зохион байгуулагдаж Их зураач Б.Шаравын "МОНГОЛЫН НЭГ ӨДӨР" зургийг онцолсон юм.

Эрхэм уншигч таны оюуны мэлмий тань тэлэх болтугай!