card
Belguunnyam
Кантер.Ч.С -

Кантер.Ч.С - "Mother" анхны бие даасан үзэсгэлэн

Кантер.Ч.С - "Mother" анхны бие даасан үзэсгэлэн 2019 оны 10-р сарын 14-с 10-р сарын 25 хүртэл Дүрслэх урлагийн музейн үзэсгэлэнгийн танхимд гарч байна.

Дэлгэрэнгүй
БСШУСЯ-ны Нээлттэй өдөрлөг 2019.09.27-ны өдөр Сүхбаатарын талбай дээр явагдана.

БСШУСЯ-ны Нээлттэй өдөрлөгт Дүрслэх урлагийн музейн зүгээс Б.Шаравын "Монголын нэг өдөр" зургаар сэдэвлэсэн бүтээлч үйлдвэрлэлийн үзэсгэлэн, хөдөлгөөнт анимейшн зэргийг та бүхэнд хүргэхээр бэлдсэн байна. Музейтэй Монгол (Сүхбаатарын талбайн зүүн жигүүрт байрлах) асарт 12:00-13:00 цагийн хооронд уулзацгаая!

Эртний урлаг

Ардын урлаг

Майдарын танхим

Барлах болон зураасан зураг

Г.Занабазарын урлаг

Шүтээн зураг

Зээгт наамал

Цам

Лойлон

Монгол зураг

2018.11.23 – 2019.01.22 БОГД ЖАВЗАНДАМБА ХУТАГТУУДЫН ДҮР, ДҮРСЛЭЛ XVII-XX ЗУУН

Г.Занабазарын нэрэмжит Дүрслэх урлагийн музей нь соёлын өвийг дээдлэгч та бүхэндээ Монголын тусгаар тогтнол, Монгол бахархалын сарыг тохиолдуулан “Богд Жавзандамба хутгатуудын дүр, дүрслэл, /XVII-XX зуун/” үзэсгэлэнг зохион байгуулж оюуны мэлмийд тань өргөн барьж байна. Дүрслэх урлагийн музейд хадгалагдаж буй  бүтээлийн цуглуулгаас Богд Жавзандамба хутагтуудыг дүрсэлсэн хөрөгүүд онцгой байр эзлэдэг.

2018.05.16 МУЗЕЙН САН ХӨМРӨГӨӨС: ХӨГЖМИЙН ЗЭМСГҮҮД

Жил бүрийн 5 дугаар сарын 18-ны өдөр болдог Олон улсын музейн өдрийг тохиолдуулан Г.Занабазарын нэрэмжит Дүрслэх урлагийн музей өөрийн сан хөмрөгт хадгалагдаж байгаа үзмэрүүдээ үзэгчдэд толилуулдаг уламжлалтай билээ.

2018.02.09 ЦАГЛАШГҮЙ АРИУССАН СЭТГЭЛИЙН БОЛОР ОРД

Г.Занабазарын нэрэмжит Дүрслэх урлагийн музей 2018 оны анхны  үзэсгэлэнгээ XVII жарны "Тийн унжлагат" хэмээх шороон нохой жилийн сар шинийн баярын өмнөхөн “Цаглашгүй ариуссан сэтгэлийн болор орд” хэмээх нэртэйгээр дэлгэх гэж байна.

Хүсэлт илгээх